© Dead Line Media s.r.o. 2016 – všechna práva vyhrazena | buďte s námi v kontaktu: facebook – twitter – napište nám
© Design: Prokoho.cz | Souhlas se zpracováním osobních údajů (nastavení, odvolání)
Když policie před třemi lety při razii v sídle vlády namířené proti tehdejší milence premiéra Janě Nagyové-Nečasové objevila v kanceláři šéfa úřadu vlády bezmála čtyři miliony korun, nikdo se k nim nehlásil. Po letech ale Nečasův šéf úřadu Lubomír Poul tvrdí, že šlo o úspory jeho rodiny a žádá peníze zpět. Úřad pod vedením Bohuslava Sobotky miliony odmítá vydat, Poul podle něj věrohodně nedoložil, že mu patří.
Na případ upozornil Radiožurnál, úřad vlády jej pak chronologicky sepsal na svých webových stránkách (odkaz »)
V příběhu jde o to, že Nečasův vedoucí úřadu vlády Lubomír Poul žádá po Strakově akademii, aby mu nalezené miliony vrátila. Tvrdí, že šlo o úspory jeho rodičů a z malé části také o jeho vlastní peníze, mimo jiné ze zahraničních cest. V kanceláři je měl údajně proto, že doma neměl trezor.
Současné vedení úřadu vlády ale Poulově argumentaci nevěří. “Úřad vlády shledal tato tvrzení jako nedůvěryhodná, a to zvláště pro to, že se po dobu celého trestního řízení k vlastnictví prostředků nikdo nepřihlásil,” stojí ve stanovisku úřadu.
Radiožurnál mimo jiné zpochybnil Poulovu verzi i informací, že jeho rodiče pracovali jako prodavačka a řadový zaměstnanec ve fabrice.
Lubomír Poul se k milionům začal hlásit ve chvíli, kdy se ukázalo, že je z trestní kauzy Nagyová venku. V době, kdy je policie objevila, se k nim neznal.
Policie během vyšetřování nezjistila, komu peníze patří a případně, jaký je jejich původ, proto je vrátila na úřad vlády. A ten se nyní obrátil na městskou část Prahy 1, aby rozhodla, co bude s penězi dál.
Poul se ale nevzdává, o částku se podle svého advokáta hodlá soudit. Do finálního verdiktu zůstanou peníze na depozitním účtu úřadu vlády.
Bývalého šéfa úřadu vlády policie vedla jako jednu z osob podezřelých z toho, že mohl zpřístupnit či nedbalostí umožnit únik tajných informací BIS. Ty byly určené premiérovi, ale skončily u Jany Nagyové. Ta neměla oprávnění se s tajnými daty seznamovat, je proto za to stíhaná. Stejně jako bývalý kmotr Ivo Rittig, u něhož podle policie zprávy BIS skončily. Proti Poulovi ale nakonec policie neměla pádné důkazy.