Měl řídit ČEPS. Kvůli milionové rekonstrukci kanceláře se změna odkládá

Státní společnost ČEPS s obřím majetkem měla změnit nejvyššího šéfa. Do čela měl usednout premiérův neformální rádce pro energetiku Jakub Skavroň, kterého Andrej Babiš do ČEPS vyslal v červnu. Poté, co redakce Neovlivní.cz upozornila na Skavroňovy “milionové plány”, jeho jmenování se podle týdeníku Euro odkládá.

Nejdřív mnohamilionová rekonstrukce kanceláře. Následně poradenství za devadesát milionů korun. Takové byly první kroky Jakuba Skavroně ve společnosti ČEPS. Popsali jsme zde a zde.

K tématu:

» Skrytý vládní boj o ČEPS. Ředitel padl
» Milionová rekonstrukce kanceláře. Na přání manažera státní firmy
» Babišův byznys sponzorují státní firmy včetně ČEPS

Poté, co se o jeho milionové představy ze státního začala zajímat média, firma oznámila, že od poradenství upouští a cena za rekonstrukce kanceláře se ještě může změnit.

Týdeník Euro navíc nyní přišel s informací, že Skavroňovy plány minimálně dočasně zbrzdily jeho další kariéru v ČEPS. Měl se totiž stát přímo šéfem této firmy. Poté, co byly jeho první kroky ve firmě zveřejněny,  jeho jmenování se odkládá, napsal časopis.

Státní firma ČEPS provozuje přenosovou soustavu v České republice a hospodaří s majetkem cca 37 miliard korun. Je to jedna z největších státních firem a hlavně: “sedí” na obrovském balíku peněz. Proto byla vždycky středem zájmů řady lobbistických a mocenských skupin.

Jakub Skavroň v ČEPS platí za člověka Andreje Babiše, byť on sám se jejich vztahy snaží bagatelizovat. Každopádně jej ale už loni ministerstvo financí vyslalo do dozorčí rady státní exportní banky. Ještě před tím Hospodářské noviny napsaly, že Skavroň byl jedním z poradců, kteří Babišovi radili při plánovaném prodeji hnědouhelné elektrárny v Počeradech z rukou státního ČEZu podnikateli Pavlovi Tykačovi. Obchod byl nakonec na zásah Babiše zastaven.


Štítky: , ,