Podnikatel: S korupční nabídkou přišlo víc Chovancových lidí

Podnikatel Lukáš Čadek tvrdí, že mu řadový člen ČSSD nabídl pomoc s udržením zakázek na České poště výměnou za tři miliony korun. Dva měly být podle nahrávky pořízené ze schůzky pro ČSSD, jeden pro ministra Chovance. Ten už jakýkoli korupční pokus popřel a podal kvůli kauze trestní oznámení.

Lukáš Čadek v emailovém rozhovoru pro Neovlivní.cz obvinil Milana Chovance, že zneužívá svého postavení. A tvrdí, že kromě zmiňované schůzky měl víc korupčních nabídek od ministrových lidí.

“Lidí, kteří byli od ministra a nabízeli mi za peníze vyřešení mého případu, bylo hodně. I z řad policie. Bohužel, tak, jak řídí ministr policii, je alarmující. Policii vůbec nevěřím. Vím, že je tam spousta dobrých lidí, ale obraz kalí podržtašky Chovance a jeho oddaní operativci. Kdo zná problematiku, ví o čem mluvím,” uvedl bez dalších podrobností Lukáš Čadek. Ten se se státní Českou poštou soudí kvůli tomu, že nedopadl kontrakt, na kterém se podle jeho slov dohodli. Čadek s podnikem spolupracoval v oblasti prodeje zboží na pobočkách. Měl prý přislíbené další zakázky, nakoupil tedy zboží, ale pošta od další spolupráce ucukla a Čadek zkrachoval.

NEO: Jak si vysvětlujete korupční nabídku, která vám byla v červnu učiněna? Podle nahrávky ze schůzky zaznělo: dva miliony pro ČSSD, milion pro Chovance výměnou za pomoc s vyřešením vašeho sporu s Českou poštou.

Nevysvětluji si ji nijak. Politika ČSSD a jejich vrcholových představitelů je pro mě velké životní zklamání a škola. Až na pár lidí je beru jako dobytek. Chovanec a spol. jsou pro nás hrozbou v rámci celé společnosti.

NEO: Odkud se znáte se středočeským sociálním demokratem Kamilem Chocem, který vám nabídku na oné schůzce předestřel?

Chtěl mi jako jediný z ČSSD pomoci. Bohužel ho to stálo samotného jeho postavení v rámci strany. Takto ČSSD umí byt vděčná.

NEO: Věděl o té nabídce podle vás ministr Chovanec?

Nevím, jestli o ní věděl. Pan Chovanec si na řešení svých problémů používá policii a své lidi uvnitř. Agentura Bison & Rose a její vliv na policii je pro mě největší skandál této země. Mám dost materiálů, jak funguje Zařízení služeb MV versus Bison & Rose a ministr. (Pro Chovance pracuje spolumajitel zmiňované agentury Miloš Růžička » jako hlavní poradce, pozn. Neo.)

NEO: Co jste po té nabídce udělal? Obrátil jste se na státní zastupitelství či policii?

Obrátil jsem se na vrchní státní zastupitelství. Ještě ten den se dostala informace ven. Pokud se toto stane, přestanete věřit v zákon a právo. Ale následně jsem uložil svému právníkovi, aby podal trestní oznámení. Ve čtvrtek se vrací z dovolené a budu vědět, jak je to daleko.

NEO: Proč jste si ze setkání pořídil nahrávku?

Omyl. Já jsem si nahrávku nepořídil. Nahrávku pořídila třetí strana z řad bezpečnosti.

NEO: Vy jste se před časem sešel kvůli vašemu případu přímo s ministrem Chovancem a ředitelem pošty Martinem Elkánem. Co jste řešili?

Elkán tam dostal rozkaz případ posoudit na základě důkazů. Ale nechtěl je vidět.

NEO: Následně jste se pak sešel jen s ředitelem Elkánem. Co bylo obsahem schůzky?

Předání důkazů. Ale nechtěl je vidět, řekl mi, že schůzku absolvuje jen kvůli ministrovi, abych si zase nestěžoval, že se mnou nechce nikdo mluvit. Schůzka trvala tři minuty a pan Elkán nechtěl nic vyřešit. Celý případ měl svoji lidskou podobu řešení. Ale k dohodě potřebuje člověk člověka, který ji chce udělat. Elkán to není.

Dostal jsem email od člověka uvnitř pošty, který bojuje za lepší podmínky pro poštu, ať zapomenu na to, že někdo chce rozhodovat v rámci platných zákonů a regulí. A pokud nemám spřízněnou duši na ministerstvu vnitra, tak ani soudy nebudou rozhodovat, jak mají. A že byznys vnitra a České pošty se točí a bude točit dál. Ať už se mnou nebo beze mě. Všechno, co vidíme v televizi, je jen iluze. Všechno se rozhoduje a točí úplně jinde.