Taťána Malá by se ráda stala hejtmankou

“Třináctidenní” ministryně spravedlnosti Taťána Malá, jejíž kariéru zabrzdila opsaná diplomová práce, rozhodně nehodlá v politice skončit. Naopak. Myslí si na post hejtmanky Jihomoravského kraje. Podle zjištění Neovlivní.cz to už dala najevo i v hnutí ANO.

Jakkoli to v červenci vypadalo, že politická kariéra Taťány Malé je v troskách, ona sama si to nemyslí. Posílil ji fakt, že brněnská Mendelova univerzita jí titul s odkazem na promlčení ponechala. Byť konstatovala, že se politička při psaní práce zachovala neeticky. Malá následně dala ve svém mateřském hnutí ANO najevo, že by se ráda znovu vrátila na nejvyšší politické posty.

Psali jsme:

» Za kulisy: Naštvaná Malá odmítala rezignovat, dostala to příkazem
» Ministryně Malá opisovala ve své diplomové práci. Rezignuje?
 » Právníci ve službách moci. Aneb když je právo poplatné politikům
 » Michopulos: Chovají se dnešní politici hůř než dřív?

“Chtěla by být hejtmankou. Už začíná v ANO sondovat, jestli by to prošlo,” uvedl jeden ze spolupracovníků lídra hnutí ANO ve Sněmovně. “Její výhodou je, že současný hejtman Bohumil Šimek nepatří mezi ty postavy hnutí, které mají silné postavení. Interně mu uškodil i poslední průzkum STEM/MARK, kdy se ukázalo, že víc než polovina lidí v kraji ho vůbec nezná,” dodal.

Sondování Malé potvrdil i další politik z hnutí.

Sama Taťána Malá na dotazy redakce ohledně svého dalšího působení neodpověděla. Na sms dotazy nereagovala.

Jestli má ale Malá vůbec šanci se svým plánem uspět, vůbec není jasné. Bude záležet také na výsledcích říjnových voleb. Každopádně její pozice v regionech vůbec není tak špatná, jak to optikou celostátní politiky vypadá. Malá má na kraji, kde už dnes působí jako náměstkyně hejtmana, pověst schopné a aktivní političky.

Pozici v Praze si ale zhoršila způsobem, jakým reagovala na odhalení o opsané diplomové práci.

Jak už jsme popsali v červenci, Taťána Malá původně odmítala odstoupit, protože ve svém postupu nespatřovala žádné pochybení. I přes varování uspořádala tiskovou konferenci, která pro ni nedopadla právě nejlépe.

Na post ministryně spravedlnosti rezignovala až poté, co jí to výslovně přikázal lídr hnutí Andrej Babiš. Kromě Malé musel kvůli plagiátorství opustit současný kabinet i ministr práce a sociálních věcí za ČSSD Petr Krčál.