Polčák posílil, je v TOP 10 nejvlivnějších lidí Prahy

Ještě o víkendu to navenek vypadalo, že primátorka Adriana Krnáčová spor s radním Matějem Stropnickým o stavební předpisy ustojí a ten, kdo si bude na radnici balit, bude náměstek za Stranu zelených. Jenže všechno je jinak, klíčové slovo v rozhodnutí, že Trojkoalice Stropnického nepustí, měl podle Neovlivní.cz europoslanec Stanislav Polčák.


Číslo 4: Stanislav Polčák

Narodil se v roce 1980 ve Slavičíně, vystudoval práva v Praze se specializací na evropské, správní a autorské právo.

Index vlivu v Praze: Stanislav Polčák

V politice se objevil jako šéf kanceláře europoslance Tomáše Zatloukala, pak se na společné kandidátce TOP 09 a STAN stal sám poslancem a v roce 2014 europoslancem.

Dnes sice tráví většinu času tráví v Bruselu, přesto má místopředseda Starostů zásadní vliv na dění v Praze.

“Zasadil se o to, že Trojkoalice v hádce o stavební předpisy Matěje Stropnického nepustí. Byla by to taktická chyba, byť o vystupování kolegy Stropnického můžeme mít pochybnosti. Ale postup primátorky, která Stropnickému agendu sebrala a obratem předložila nikým nezkonzultovanou verzi předpisů, byl neakceptovatelný,” uvedl zdroj z pražské Trojkoalice.

Stanislav Polčák ovládá technologii moci a spolu s Petrem Štěpánkem jsou hlavním motorem vládní Trojkoalice v Praze. A to díky tomu, že politiku a zejména její mocenské zázemí dobře zná.

Jeho spojkou na radnici je pak radní Jana Plamínková, která se s ním radí o všech podstatných věcech spojených s Prahou. Občas Polčák vyjednává i za celou Trojkoalici v ČSSD.

V přetlačované o Krnáčovou a Stropnického tak Polčák a spol. mají zjevně navrch. Pražská organizace hnutí ANO totiž večer vyslovila své primátorce nedůvěru, a to drtivou většinou hlasů. Na stranu Adriany Krnáčové se postavili jen dva členové.

Obratné vyjednávání kataputovalo Polčáka na čtvrtou příčku žebříčku TOP 10 nejvlivnějších lidí v Praze. Sice není v žádných oficiálních strukturách pražské radnice, poslední dny ukázaly, že jeho neformální vliv je obrovský.

K situaci v Praze

 Aktualizovaná mapa vlivu v Praze »
 Krnáčová těsně před pádem, do hry se vracejí vlivní zákulisní hráči »
 Šedá eminence zasahuje. Kdo fakticky ovládá Prahu? »
 Nejvlivnější muž metropole: “Vládnutí v Praze se mi zamlouvá” »