Video: Tvořte a bavte se, říká o kariéře šéfka Newtonu

Absolventka prestižní Dartmouth College Petra Mašínová byla po boku Pavla Teličky, když se v Bruselu vyjednával vstup Česka do EU. Vedla evropský odbor Úřadu vlády, působila mimo jiné i jako ředitelka korporátní komunikace NWR a OKD. Dnes řídí společnost Newton Media a má detailní přehled o nejrůznějších vlivech spojených s médii.

Nad slovem kariéra ve spojení se svou osobou se Petra Mašínová usmívá. “Není to primárně o kariéře jako touze někým být, ale je to vnitřní touha po úspěchu, že se vám podaří něco dobrého vybudovat, postavit, že něčemu pomůžete,” říká úspěšná žena. “Nejsem byznysový typ v tom smyslu, že mi jde hlavně o peníze. Myslím si, že pokud je člověk takhle nastavený, nemá být zaměstnanec, má podnikat sám a tvořit si to svoje – ať už hmotné, nebo nehmotné – bohatství. To já v sobě nemám. Jsem motivovaná radostí z toho, že se věci daří, že to někam vede a že to má nějaký hlubší smysl, nějaký přesah přes vydělávání peněz.”

Mašínová poskytla společnosti Dead Line Media, vydavateli deníku Neovlivní.cz, velký profilový rozhovor. První část, zejména o stavu dnešních médiích, naleznete zde. Druhou část, věnovanou české politice, Evropě, ale i postavení žen ve společnosti a osobním radostem, naleznete zde.

Ve videosestřihu vám nabízíme některé další podstatné pasáže z povídání s Petrou Mašínovou. První část videorozhovorů si můžete pustit zde.


 

O kariéře


 

Jaká témata by měli vlivní Češi nastolovat?


 

Co znamená společensky odpovědný životní styl?


 

Bez čeho by Petru Mašínovou nebavil den