Z pražského magistrátu prchlo už skoro 40 lidí

Poté, co primátorka Adriana Krnáčová z ANO přežila pokus o sesazení z funkce kvůli aféře kolem Škodova paláce, musí řešit další problém. Z pražského magistrátu na protest proti jejímu stylu vedení města odcházejí klíčoví úředníci. Nejnověji skončil například šéf legislativního odboru František Kotalík, který na magistrátu pracoval 14 let.

“Mohu potvrdit, že jsem na vlastní žádost k poslednímu dubnu rezignoval,” řekl deníku Neovlivní.cz František Kotalík. Ten byl dříve i vedoucím oddělení veřejných zakázek. Kromě něj skončili i někteří další úředníci z odboru legislativy.

Důvodem Kotalíka i dalších byl podle informací deníku Neovlivní.cz byl nesouhlas s chováním a kroky primátorky Krnáčové. Kotalík nicméně nechtěl o svých důvodech veřejně mluvit.

“S panem Kotalíkem jsem přímo nespolupracovala, znám ho pouze ze zasedání Rady, kde působil jako příjemný člověk. Vedením odboru byl pověřen, mohl se přihlásit do výběrového řízení na ředitele odboru,” reagovala na jeho odchod primátorka pro Neovlivní.cz.

Oslovení radní odchod šéfa magistrátních legislativců vnímají jako negativní zprávu. “Pan Kotalík byl důležitý legislativec Prahy. Moc mě jeho odchod mrzí,” řekl náměstek Krnáčové, sociální demokrat Petr Dolínek.

Opozice je ve vyjádření mnohem razantnější. “Pana Kotalíka jsem si vždy vážil nejen pro jeho odborné kvality, ale zejména i pracovní výkon. Vypadá to, že s přisprostlou a v problematice města se neorientující paní Krnáčovou chce spolupracovat stále méně a méně slušných a schopných lidí,” uvedl bývalý primátor za TOP 09 Tomáš Hudeček.

Podle mluvčí magistrátu Petry Hrubé už od ledna skončilo na magistrátu z vlastní vůle 38 úředníků. MF DNES napsala, že odešel například i Josef Juránek, šéf odboru bezpečnosti, který na úřadě pracoval přes deset let. Kvůli reorganizaci také ředitel magistrátu Radovan Košťál, ředitelka odboru územního plánu Jitka Cvetlerová pak odešla do důchodu.

Adriana Krnáčová v tom problém nevidí, odchody považuje za přirozenou personální obměnu úřadu.