Zemřela mafiánská vdova. Konce byly strašné, říkávala

Marie Bělová přišla v mafiánské válce o syna, jejího manžela rovněž zavraždili. Nyní zemřela i ona.

Marie Bělová žila roky s králem romského podsvětí Antonínem Bělou. Mafiánský kmotr František Mrázek chodil k nim do domu v Úvalech, kde trávili hodiny v “modrém pokoji” s jejím mužem.

V gangsterské válce nakonec přišla o svého muže i jednoho ze synů. Další skončil ve vězení. Teď Marie Bělová zemřela. Cizí zavinění policie vyloučila. Podle informací Neovlivní.cz ale Marie Bělová nezemřela přirozenou smrtí.

Pohřeb měla toto pondělí.


Repro Neo

Marie Bělová byla jednou z mála žen, které veřejně odhalily, jaký je život po boku mafiánů. Jaké to třeba je probudit se uprostřed noci na rány vypálené na jejich dům z protitankové střely. A jaké to je žít ve věčném strachu.

Jak sama před patnácti lety, kdy ještě žila v ústraní, přiznala autorce tohoto textu: “Konce byly strašné.”

Poté, co policie obnovila vyšetřování smrti jejího muže a Marie Bělová se stala hvězdou TV zpráv, bylo zřejmé, že hraje naučenou roli. Během minutových šotů nikdy nepřiznala, že by se její rodina podílela na čemkoli nezákonném. O svém muži, který platil za nelítostného a krutého šéfa podsvětí, mluvila jako o milém člověku, který by mouše neublížil.

“Dělali z něj démona, lidi vždycky přehánějí,” říkávala. “A jeho vliv? To pramenilo z charisma, které měl. Měl u lidí respekt. Jednou vykradli jeho matku. Manžel si byl jistý, že to byli dělníci, kteří jí zrovna opravovali něco na domě. Tak si je nechal přivézt sem domů. Byl mráz, hodně pod nulou. Svlíkl je do naha, řekl mi: Maruno, připrav kýble se studenou vodou. A zeptal se: Kluci, udělali jste to? Oni, že ne. Tak je svlečený zavřel venku do ohrady pro psy, ať zavolají, až si vzpomenou. Za pět minut volali: Pane Běla, byli jsme to my. Takový byl můj manžel. Všechno si dokázal vyřešit sám.”


Marie Bělová v rozhovoru pro SeznamZprávy

Jiná Marie Bělová se ale ukázala ve chvíli, kdy bylo možné s ní mluvit delší dobu. Bylo zřejmé, že moc dobře ví, že si muži jejího života nevybrali správnou cestu.

“S tím, že umřou, jsem nepočítala. Řekněme ale, že jsem to tušila. Já jsem nevěděla, co se konkrétně děje, protože do jejich obchodů jsem neviděla. Ženský se zkrátka vynechávaly. U Mrázků to bylo to samé. Fandova manželka taky nic nevěděla. Ale protože jsem ženská, intuitivně jsem cítila, že se děje něco špatného,” přiznávala.


» Magazín Neovlivní.cz: Teď, nebo už nikdy. Poslední bitva o objasnění Mrázkovy éry
» Zlom v mafiánských vraždách: Na jejich vyšetření zapomeňte
» Vzpomínka na krvavou éru podsvětí: Mrázek, Běla, vraždy a voják Pája
» Deset let od vraždy Mrázka. Policie ví, kdo je jeho vrah

A také: “Život s mým mužem nebyl jednotvárný, byl to ráj-peklo, peklo-ráj. Ale už bych nikdy nechtěla prožít tyhle konce. Když zemřel můj syn, odešlo půl mě. Ale když zabili mého muže, byla jsem jak ochrnutá. Na jeho pohřbu, kdyby padl špendlík, bylo to slyšet. Dodneška mám husí kůži.”

Vrazi Antonína Běly nakonec zůstali nepotrestaní. Za jeho smrt policie těsně před promlčením případu poslala k soudu Mrázkovy bodyguardy, oba ale byli obvinění zproštěni. A byl to právě František Mrázek, o kom jsou policisté přesvědčeni, že si Bělovu smrt objednal.

Vdova Bělová moc dobře věděla, jak to tehdy, když vrazi rozstříleli jejího muže ve vlastní domě, bylo. Nahlas to ale nikdy neřekla: “Já myslím, že oni si to tam nahoře spolu vyříkají.”


ČTĚTE TAKÉ: Proč ztroskotal proces z pozadí mafiánských vražd


Zdroj náhledové foto: Neovlivni.cz

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email