Databáze lží: Vildumetzová a speciál na Rhodos

Poslankyně tvrdila, že česká vláda na rozdíl od té slovenské nepomáhá turistům ohroženým požárem na řeckém ostrově. Vycházela ale ze lži.

«« Zpátky do databáze lží

Poslankyně a stínová ministryně vnitra Jana Vildumetzová Mračková patří mezi ty politiky hnutí ANO, kteří dostali od Andreje Babiše za úkol pravidelně kritizovat kroky Fialovy vlády. Při její velké frekvenci se občas do jejích prohlášení na adresu ministrů vloudí chyba.

Jako třeba o víkendu, kdy hnutí ANO napadalo vládu za to, že dost nepomáhá českým turistům, kteří se na řeckém ostrově Rhodos kvůli mohutném požár ocitli v nouzi.

Poslankyně Vildumetzová v neděli těsně před druhou hodinou odpoledne uvedla: “Může mi prosím premiér Petr Fiala nebo ministr zahraničí Jan Lipavský vysvětlit, jak je možné, že Slovensko vysílá pro své občany na požáry soužený Rhodos speciální letadlo, aby je dostalo urychleně domů a Česko, které má na místě několik tisíc občanů, tam vyšle jen dva úředníky?”


Jana Vildumetzová Mračková Foto: Hnutí ANO

Tentokrát to byla čistokrevná lež, kterou vyvrátilo v oficiálním prohlášení samo Slovensko. Konkrétně tamní ministerstvo vnitra, které vydalo v neděli odpoledne zprávu, podle níž vyslání speciálu zatím není třeba.

“Situace v souvislosti s požárem na řeckém ostrově Rhodos si v této chvíli nevyžaduje vyslání vládního speciálu. Předseda vlády a pověřený ministr vnitra Ľudovít Ódor je v intenzivním kontaktu s ministerstve zahraničních věcí, Situaci pozorně sledují a koordinují s cestovními kancelářemi. Pokud si to situace vyžádá, jsme připraveni okamžitě vyslat na Rhodos vládní speciál,” uvedla na stránkách slovenského ministerstva vnitra mluvčí resortu.

Zprávu resort zveřejnil po třetí hodině. Tedy hodinu poté, co Vildumetzová tvrdila, že Slováci vysílají pro své turisty vládní speciál.

A ve stejném duchu v neděli odpoledne informovala i slovenská média. Dokonce i s titulky “Pre Slovákov na Rhodose vládny špeciál nepošlú! Dôvod? Prekvapivé slová ministerstva” Kupříkladu v této zprávě vydané na webu v 15:21. Tedy opět až po slovech české poslankyně, že na ostrov míří slovenský speciál.

Čeští ministři tak postupovali v absolutní shodě se svými slovenskými kolegy. Vládní speciál je podle nich připravený pro případ, že cestovky přestanou situaci zvládat.

Jak poznamenal náměstek ministra zahraničí Jan Kozák z ODS: “Tohle fakt není opozice. Tohle je parta bláznů, která v touze zalíbit se majiteli honí lajky od Havlíčka. A to i za cenu lží a na úkor lidí, kteří jsou v opravdovém nebezpečí. Naštěstí úřady i cestovky složitou situaci zvládají a patří jim za to velký dík.”

«« Zpátky do databáze lží


Šéfredaktorka Sabina Slonková doporučuje

Čtení na prázdniny: Letní speciál Neovlivní.cz

Kdo platí klimatické aktivisty z Poslední generace

Kam až nás zavede věda: Jsme moderní racionální stádo

Úřednická sabotáž. Proto jde stát na ruku dopravcům a kamionům

Vážit se to nebude. Proč přetížené kamiony nerušeně ničí dálnice


Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email