Databáze vlivných v Česku: E-F

Jaroslav Faltýnek

Číslo 10 v TOP 10 vlivných v Praze
Narozen 28. dubna 1962 v Prostějově, poslanec, první místopředseda hnutí ANO, člen představenstva Agrofertu. Jak dlouho se udrží v první desítce vlivných postav Prahy, do značné míry závisí na tom, jak Adriana Krnáčová bude zvládat svůj úřad a pražskou politiku. Faltýnka vyslal do boje o Prahu během vleklé magistrátní krize lídr Andrej Babiš, s jeho příchodem se pražské ANO zklidnilo a “upeklo” staronovou koalici.
• O umístění Faltýnka v pražském žebříčku »
• Více: Jaroslav Faltýnek »
jaroslav_faltynek_ano

Jiří Fišer

Číslo 8 v TOP 10 Jihočeského kraje
Starosta za hnutí Tábor 2020, které vybudoval na základech už zapomenuté parlamentní strany ODA. Vládne už šestým rokem, aniž by za sebou měl silnou politickou stranu. Kromě politické obratnosti a schopnosti dohody posiluje jeho pozici i mediální obraz. S novináři to umí, kritických článků na jeho adresu je minimum. Nahrává tomu například i stabilní hospodaření města.
• O umístění Fišera v jihočeském žebříčku »
• Více: Jiří Fišer »
fiser_jihocesky_zebricek

Michel Fleischmann

Číslo 9 v TOP 10 vlivných v showbyznysu.
Narozen 8. února 1952, prezident skupiny Lagardere Active ČR, jejímiž vlajkovými loděmi jsou rádia Frekvence 1 a Evropa 2; každá s necelým milionem posluchačů denně. Znovu se přimknul k řízení své skupiny, umí vytvořit hvězdu, vyplatila se mu i sázka na internetové projekty jako koule.cz nebo dětský pigy.cz, který „vychovává“ budoucí spotřebitele rozhlasové produkce.
• O umístění Fleischmanna v žebříčku vlivných v showbyznysu »
• Více: Michel Fleischmann »

Milan Fridrich

Číslo 6 v TOP 10 vlivných v showbyznysu.
Narozen 5. srpna 1970, programový ředitel České televize. Dokáže dokonale bruslit mezi partičkami, co bojují o vliv v ČT, aby si urvaly co nejvíc z jejího rozpočtu. Často mají pocit, že vyhrály a že si Fridricha vodí, ale nevidí, že je to vlastně obráceně. Fridrich to nemění, ale využívá. Přímo pod něj spadá první i druhý program České televize, podléhají mu i výkonní ředitelé ostatních programů.
• O umístění Fridricha v žebříčku vlivných v showbyznysu »
• Více: Milan Fridrich »
milan_fridrich_ceska_televize