Dny otevřených dveří: Kampaň ministrů za veřejné peníze

Schillerová, Maláčová a Vojtěch osobně provázeli dva týdny před volbami svými ministerstvy

Jedenáct dní do voleb a u vchodu do ministerstva financí stojí Alena Schillerová. “Tak ráda vás vidím,” vítá návštěvníky, kteří se přišli podívat do úřadu v pražské Letenské ulici, který řídí.


Alena Schillerová na dni otevřených dveří Foto: Hnutí ANO

A to samé Jana Maláčová a Adam Vojtěch. Obě političky jsou lídryněmi svých stran Maláčová v Praze a Schillerová na jižní Moravě, odkud na ministerstvo dorazil taneční spolek seniorek Znojemské gracie. Jen Vojtěch nekandiduje, Andrej Babiš z něj ale udělal tvář onkoprevence, která se těsně před volbami stala jedním z hlavních taháků hnutí ANO.

Ministři žádný zákon neporušují, dávali si pozor, aby za své partaje neagitovali. Využili však bezezbytku výhody, která se opozičním politikům nedostává: být viděn za státní peníze.

V letošní kampani to vládní strany rozjely ve velkém. Vojtěch například uspořádal Dny zdraví, na které občany přišli pozdravit ministři Schillerová či Karel Havlíček. A premiér Andrej Babiš osobně.

Právě zdraví se v letošní kampani stalo vítaným pomocníkem pro hnutí ANO. Před volbami premiér rozjel akci na podporu prevence onkologických onemocnění. Součástí jsou plány na onkocentrum ve vinohradské nemocnici.

Navíc nařídil zdravotním pojišťovnám, aby na vlastní náklady vydaly brožuru o prevenci onkologických onemocnění. A shodou náhod je vedle příspěvků doktorů uvnitř i obří fotka premiéra s jeho vzkazem občanům. Po kritice největší pojišťovna VZP oznámila, že brožuru bude rozesílat pojištěncům až po volbách. Mezitím ale úřad vlády i ministerstvo zdravotnictví začali knížku šířit po internetu.

Ministryně Schillerová se navíc chystá vetřít na slavnostní ceremoniál, během něhož Univerzita Karlova začne v pondělí s výstavbou nového kampusu Albertov. Tam ale Schillerovou nečekají jen úsměvy, tamní studenti totiž dali najevo, že se jim zneužití ceremoniálu před volbami nijak nelíbí.


Šéfredaktorka Sabina Slonková doporučuje

Poslední hostina aneb jak si chce AB za naše peníze udržet moc

Babiš chystá onkoprevenci. Před volbami a za státní miliardy

+ Vláda schválila další volební dárečky. Má na ně 70 miliard

+ Jan Pirk: Ti, co vládnou, musí skončit

+ Další volební dárek. Mám radost, pochvaluje si Schillerová


Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email