Najděte něco na Rakušana, zadal svým lidem premiér

Nikoli Bartoš a Piráti. Babiš si jako skutečného soupeře vyhodnotil Starosty a jejich lídra Víta Rakušana.

Jakkoli to díky “zmrzlinové kampani” a slovním útokům Andreje Babiše vypadá, že jeho hlavním soupeřem jsou Piráti, ve skutečnosti se podle zjištění Neovlivní.cz lídr hnutí ANO a premiér mnohem víc obává uskupení STAN. Jednak se na ně díky jejich prokazatelným úspěchům v regionech hůř útočí a pak je to i v osobní rovině: Andrej Babiš je doslova alergický na předsedu Starostů Víta Rakušana.


Nikoli Bartoš. Rakušana se Babiš nejvíc obává. A taky ho nesnáší. Foto: Hnutí STAN

Podle dvou na sobě nezávislých zdrojích je Babišova averze dokonce tak velká, že už před několika měsíci začal shánět na lídra Starostů kompromitující materiály.

“Zadání znělo, najděte něco na Rakušana. Šéf ho skutečně nesnáší,” uvedl pod podmínkou anonymity jeden ze spolupracovníků premiéra. A jeho slova pak potvrdil další člověk, který je zapojen do předvolební kampaně hnutí ANO.

Andrej Babiš tyto informace nekomentoval. S redakcí Neovlivní.cz dlouhodobě nekomunikuje, nereaguje na dotazy ani žádosti o rozhovor. “Je to mafiánský server,” řekl nedávno na adresu redakce.

Aktualizováno 11:00: Vít Rakušan pro Neovlivní uvedl, že i k němu se dostaly informace o jeho sledování. Zvažuje, že se obrátí na policii a žádá premiéra, aby se k zjištěním redakce vyjádřil.

Kompromitující složky jsou přitom oblíbeným nástrojem, s kterým Andrej Babiš v politice pracuje. Před lety jsme popsali případ bývalého poslance Ladislava Šincla, na kterého vytáhl složku plnou údajů o jeho kontaktech i soukromí. Posléze lídra ANO usvědčila ze sbírání diskreditujících informací tajná nahrávka, na níž Babiš se svým zaměstnancem řeší, jak zatopí politické konkurenci.

Složky měl ale premiér i na své vlastní lidi. V časopise z roku 2019 jsme popsali, že sháněl kompro na svoji pravou ruku Jaroslava Faltýnka, který mu už tehdy začal přerůstat přes hlavu. A naposledy diskreditační složka sehrála roli v odstřelení šéfa sportovní agentury Milana Hniličky, kterého si Babiš původně sám vybral.


ČTĚTE TAKÉ: Najděte něco, abych mohl Faltýnka skřípnout


Babišova averze k lídrovi Starostů se datuje už k minulým volbám, kdy měl Vít Rakušan velký podíl na tom, že se s nimi ANO nedomluvilo na spolupráci. Rakušan dal svůj postoj najevo ještě před volbami.

“Primárně je pro nás nepředstavitelné, abychom vstoupili do vlády, ve které bude premiérem Andrej Babiš,” prohlásil v České televizi už před volbami Rakušan.

A dodal, že vlastně celé ANO je pro Starosty nepředstavitelný koaliční partner. “Naše cesty vedoucí k cíli jsou zcela odlišné. Hnutí ANO dlouhodobě prosazuje centralistický pohled na řízení státu a my jako starostové představujeme pravý opak: představujeme stát, který roste odspodu, stát, který má rozhodování posunuté co nejblíže k lidem,” dodal ve vysílání ČT24 Rakušan. 

A svůj názor už pak nezměnil. Naopak dnes o premiérovi mluví jako o lháři a srabovi.

Proč se Babiš bojí Rakušana a Starostů? A proč se zadrhnul dobře namazaný stroj spolupráce Pirátů a STAN? Odhalení chystáme do nového čísla časopisu Neovlivní.cz. Předplácejte ZDE.

Zdroj náhledové foto: Hnutí STAN

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email