Ochrání Chovance v kauze pošty Bison&Rose?

Případ korupční nabídky spojené s Českou poštou zatáhl do příběhu i vlivnou postavu zákulisí českého byznysu a politiky Miloše Růžičku. Ten je klíčovým poradcem ministra vnitra Milana Chovance a současně spolumajitelem PR agentury Bison&Rose. Ústřední postava příběhu – podnikatel Lukáš Čadek  – tvrdí, že agentura i Růžička osobně mají nemístný vliv na vnitro

Kromě toho, že Miloš Růžička, nyní coby hlavní Chovancův poradce, musí ochránit ministra před dopady nahrávky o údajných úplatcích pro ČSSD a Chovance samotného, hraje nyní i o vlastní reputaci. A budoucnost své firmy. Podnikatel Lukáš Čadek, který se s poštou soudí o více než dvacet milionů a celou kauzu vyvolal, totiž tvrdí, že zveřejní důkazy o ovlivňování chodu resortu vnitra ze strany Růžičkovy agentury.

„Pan Chovanec na řešení svých problémů používá policii a své lidi uvnitř. Agentura Bison&Rose a její vliv na policii je pro mě největší skandál této země. Mám dost materiálů, jak funguje Zařízení služeb ministerstva vnitra versus Bison&Rose a ministr,“ řekl Lukáš Čadek v rozhovoru pro deník Neovlivní.cz.

[row][col w=“4″]

Ke kauze úplatky pro ČSSD:

» Maily jako důkaz korupční nabídky? Podvrh, zní z pošty
» Sobotka stojí za Chovancem, úplatky pro ČSSD označil za nesmysl
» Podnikatel: S korupční nabídkou přišlo víc Chovancových lidí
» Nahrávka o poště: „2 miliony pro ČSSD, jeden pro Chovance“

[/col]

Detaily nicméně zatím nezveřejnil. Zařízení služeb je příspěvkovou organizací resortu, spravuje například lukrativní majetek ministerstva a policejního prezidia a zajišťuje i další servis jako jsou opravy aut či catering. Zařízení spravuje miliardový majetek. Stalo se už koloritem, že po příchodu nového ministra odchází šéf zařízení. Některý rovnou s trestním oznámením za nehospodárné nakládání se spravovaným majetkem.

Miloš Růžička již dříve pro Neovlivní.cz popřel, že by na jeho vztahu a spolupráci s ministrem jakkoli profitovala agentura Bison&Rose.

A odmítá srovnání třeba s Miroslavem Šloufem či Markem Dalíkem. „Nejde o lobbing, ani o marketing volebních kampaní. Je to kombinace koučinku, public relations a politického poradenství, jejímž smyslem je pomoci lépe se pohybovat ve veřejném prostoru, omezovat rizika a dosahovat stanovených cílů,“ tvrdí o své současné práci.

Miloš Růžička vyšel v nedávném bodování deníku Neovlivní.cz jako dvojka v TOP 10 zákulisního vlivu. Podívejte se, v čem spočívá jeho moc, kdo jsou jeho hlavní kontakty a proti komu se naopak vymezuje.

TOP 10 vlivu v zákulisí: číslo 2 – Miloš Růžička 

 

Chcete se dozvědět víc?

Předplaťte si tištěný magazín + web Neovlivní
za 1990,- Kč / rok
a získáte:

  • Unikátní časopis týmu novinářky Sabiny Slonkové (doručujeme 9x ročně)
  • Investigace, analýzy a rozhovory
  • Exkluzivní zjištění ke klíčovým událostem
  • Každodenní přístup k originálnímu obsahu na webu Neovlivní.cz




Již mám předplatné

Přejít nahoru