Policie vyšetřuje, jestli někdo hacknul Babišův mail

Policie začala vyšetřovat, jestli se vicepremiérovi Andreji Babišovi někdo naboural do emailové schránky. Informace Neovlivní.cz potvrdil přímo Babiš. Aktivita policie přichází poté, co v zákulisí začaly kolovat zprávy, že je k mání za peníze Babišova pošta. Jestli ale někdo skutečně politikovu poštu prolomil, zatím není jasné.

Policie se do případu vložila v minulých dnech. “Dozvěděl jsem se to od policie,” potvrdil lídr hnutí ANO a ministr financí na dotaz Neovlivní.cz. Současně také dodal, že nevěří, že někdo jeho emaily nelegálně získal.

Čtěte také:

» Útok hackerů: Vyšetřovatelé jdou po české stopě, Sobotka má alibi od NBÚ
» Útok neonacistů na Sobotkův mail byl na objednávku
»  ‘Ahoj Slávku!’ Proč se Lidovky tak rozepsaly o mailech pro Sobotku
» Hackerský útok na počítače Pokorného: Stopa míří do médií

Možné narušení Babišovy elektronické komunikace řeší Šlachtův protimafiánský útvar. “Vedeme to v rámci prověřování. Víc k tomu v tuto chvíli nebudeme říkat,” uvedl ředitel Robert Šlachta.

V krátké době je to už třetí obdobný případ z vysoké politiky.

Nejprve se obracel na policii loni na podzim právník a přítel premiéra Radek Pokorný kvůli pokusu o hackerský útok na počítačovou síť v jeho advokátní kanceláři (původní zprávu si můžete přečíst zde »).

O pár týdnů později kdosi prolomil email přímo předsedy vlády Bohuslava Sobotky a následně část korespondence zveřejnil na neonacistickém webu.

Zprávy o tom, že jsou k mání i Babišovy maily, se objevily zhruba před třemi nedělemi. Dosud se ale nikdo nepoložil na stůl hodnověrný důkaz, že je někdo skutečně má a že nejde o podvrh.

Babišovy IT specialisty přesto podle zjištění Neovlivní.cz případ znejistil. Začali proto interně vyšetřovat, jestli někdo skutečně jeho emailovou schránku prolomil. Případně zda šlo o útok zvenčí či zevnitř.

Co říká k případu Andrej Babiš? Již brzy na Neovlivní.cz