Potvrzeno: Putinovy válečné výdaje dál rostou. Válka bude pokračovat

Aktuální čísla potvrzují analýzu bývalého šéfa špionů Petra Mlejnka, kterou zveřejnil na Neovlivní.cz

Rusko plánuje během letošního roku napumpovat do válečného tažení na Ukrajině dvojnásobek původně plánované sumy, protože válečné náklady stoupají. Tato čísla potvrzují analýzy, které jsem zveřejnil na Neovlivní.cz v listopadu a prosinci loňského roku.

“Rusko zdvojnásobilo svůj cíl výdajů na obranu do roku 2023 na více než 100 miliard dolarů – třetinu všech veřejných výdajů,” píše agentura Reuters. Analýza vychází z vládního dokumentu Kremlu, který agentura detailně přezkoumala.

Náklady na válku na Ukrajině se tedy dál roztáčí a zvyšují tlak na finance Ruska. Na úkor zbrojení se šetří všude.

“Financování škol, nemocnic a silnic bylo již letos potlačování ve prospěch obrany a bezpečnosti. Protože ale podíl výdajů na obranu roste, není vyloučeno, že škrtům budou čelit i další oblasti,” stojí v analýze.

Čísla osvětlují ruské výdaje na válečné tažení ve chvíli, kdy již detailní pohled do kasy Kremlu není veřejný. Moskva totiž přestala zveřejňovat údaje o rozpočtových výdajích po jednotlivých kapitolách.

Data analyzovaná agenturou Reuters ukazují, že jen v první polovině roku letošního roku Rusko vydalo na obranu o 12 %, neboli o 600 miliard rublů více, než byl původní plán pro letošní rok.

Potvrzuje se tak to, co jsme popsali už koncem loňského roku.

“Ruský rozpočet má na příští rok dostatek peněz na vedení války, navzdory tomu, že počítá s 2% deficitem. Například 11. prosince Vladimir Putin podepsal zákon o přidělení více než devíti bilionů rublů (přibližně 143 miliard dolarů) na obranu, bezpečnost a vymáhání práva pro rozpočet na rok 2023 což je 30% celkového rozpočtu RF…. Zatím to nevypadá na rychlý konec války. Bohužel,” uvedli jsme loni v prosinci.

Zdroj náhledové foto: Shutterstock.com

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email