V Praze se otřásá židle pod dalším klíčovým hráčem, ANO už má náhradníka

Poté, co pražská primátorka Adriana Krnáčová upevnila svou pozici v čele města, začala personální výměna klíčových úředníků. Minulý týden padl » předseda představenstva dopravního podniku, nyní se otřásá židle pod šéfem Institutu pro plánování a rozvoj (IPR).

IPR je jednou z nejvlivnějších organizací v Praze, má na starosti rozvoj, tvorbu a správu města. Také proto redakce Neovlivní.cz zařadila před časem šéfa instituce Petra Hlaváčka do žebříčku TOP 20 nejvlivnějších lidí metropole, kteří rozhodují o miliardách a dokáží ovlivnit důležité věci. V mocenské mapě se Hlaváček umístil ve druhé desítce ».

K tématu:

» Nová mocenská mapa v Praze: TOP 10 vlivu v hlavním městě
Adriana Krnáčová na konferenci o korupci. Foto: anobudelip.cz
» Babiš dosáhl svého, šéf dopravního podnik v Praze padl
» Peníze za koalici v Praze. Kdo dostal kolik jméno po jméně
» Babiš na klubu: Vyhoďte už toho šéfa dopravního podniku!

Nyní je pozice Petra Hlaváčka více než vratká. Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) plánuje výměnu. Kuloárové zvěsti potvrdila ve svém pražském vydání Mf Dnes z vydavatelství Mafra, které patří šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Podle informací redakce hrozí odvolání nejen Hlaváčkovi, ale i hlavnímu tvůrci Metropolitního plánu Romanovi Kouckému.

Hlavním důvodem mají být údajná pochybení v zadávání zakázek, která v IPR objevili auditoři. A dále kvůli zpoždění, které nabírá územní plán.

IPR namítá, že nálezy auditorů jdou za předchozím vedením úřadu. A dále se brání, že prodleva územního plánu není nijak závratná a institut jej městu předloží v domluveném termínu.

Mf Dnes napsala, že primátorka teď chce o budoucnosti IPR debatovat s dalšími stranami pražské vládní koalice. “Na možných změnách v institutu se koalice v posledních několika týdnech neshodovala – ANO i ČSSD měly k IPR výhrady a Trojkoalice byla zdrženlivější. Postupem času se však situace změnila. Politikům ve vedení města vadí především zdržení, které právě důležitý Metropolitní (územní) plán v posledních několika měsících nabral,” uvedla autorka zprávy Kateřina Frouzová.

Podle informací Neovlivní.cz však bude debata v koalici spíše formální, ANO už má totiž na pozici ředitele IPR připraveného svého člověka. Má se jím stát poradce Krnáčové Miroslav Holub. Mimochodem, ten už se o tento post jednou ucházel, odborná komise však dala před jeho koncepcí přednost té Hlaváčkově.