Zákulisní hráč č.2 žaluje Babišův mediální dům

Jeden z nejbližších spolupracovníků Milana Chovance a vlivný zákulisní hráč tuzemské politiky a byznysu Miloš Růžička chystá žalobu na mediální dům Mafra, který vlastní vicepremiér Andrej Babiš. Růžička je přesvědčený, že Babišovy noviny o něm účelově lhaly, aby sebraly politické body Bohuslavu Sobotkovi. Babiš se tomu vysmívá.

Růžičku, který je spolumajitelem jedné z nejvýznamnějších komunikačních agentur Bison & Rose, popudil článek v Mf Dnes z minulého týdne (více zde »). Noviny o něm napsaly, že získal podezřele lacino chatu z majetku OKD, kterou kdysi zprivatizoval právě Bohuslav Sobotka coby ministr financí.

Kontext:

» Začala veřejná válka o vliv v médiích, lobbista č. 2 proti šéfovi ANO
» TOP 10 vlivných v zákulisí: Radek Pokorný, č. 1
» TOP 10 vlivných v zákulisí: Miloš Růžička, č. 2
» Grafika: Pavučina vztahů nejvlivnějších hráčů politického zákulisí
» Ochrání Chovance v kauze pošty Bison & Rose?

“Právníci  připravují žalobu, ten článek je lživý a manipulativní,” uvedl Miloš Růžička, který už minulý týden zaútočil na Babiše, že si skrz své noviny vyřizuje účty s premiérem. “Mf Dnes lže, a to se zřejmým cílem poškodit politickou konkurenci svého majitele Andreje Babiše.”

Vicepremiér Andrej Babiš i vydavatelství Mafra Růžičkovu intepretaci odmítli. Redakce si za textem stojí, Babiš se Růžičkovi vysmál.

“Čtenáři můžou tento nesmysl posoudit, znalci politického prostředí od nástupu nové koaliční vlády vnímají dvojku Růžička-Pokorný (premiérův přítel Radek Pokorný, pozn. red.) jako novou sofistikovanější náhradu Dalíka či Nagyové a dalších kmotrů,” napsal Babiš v sms odpovědi Neovlivní.cz a bez bližších podrobností dodal: “Jistě by bylo zajímavé vidět seznam jejich smluv se státními tuzemskými a zahraničními firmami a náplň práce těchto pánů.”

Privatizace OKD zmiňovaná v inkriminovaném článku je přitom premiérovo slabé místo. Zejména proto, že jeho přítel Radek Pokorný souběžně poskytoval služby oběma stranám privatizační hry: státu i nabyvateli dolů Zdeňkovi Bakalovi. Doly navíc vláda prodala pod cenou, kvůli tomu nyní stojí před soudem bývalí státní úředníci a znalec, který majetek státní společnosti oceňoval.