Babišovo řešení aféry Krnáčová? Dejte mi pokoj

Lídr hnutí ANO Andrej Babiš tvrdí, že ho vůbec nezajímá, do jakých potíží se dostala “jeho” pražská primátorka Adriana Krnáčová.

Už příští týden přitom tvář hnutí ANO v Praze bude čelit pokusu o sesazení kvůli svým emailům, v nichž se s protistranou sporu o nájem ve Škodově paláci domlouvala na výměně právníků zastupujících Prahu. Případ nadto vyšetřuje policie – opozice podala trestní oznámení.

“Dejte mi pokoj s vaším Škodovým palácem, vůbec mě ta kauza nezajímá. Já to neřeším,” reagoval ve středu na dotaz Neovlivní.cz, co si o postupu Krnáčové myslí.

Je to vůbec první vicepremiérova veřejná reakce na případ poté, co se vrátil z týdenní dovolené.

Jde ale zjevně o postoj, který Andrej Babiš zastává jen navenek.

Informace, které deník Neovlivní.cz získal z okruhu jeho spolupracovníků, naopak hovoří o tom, že Babiše případ rozzlobil. Dokonce kvůli němu volal z dovolené do Prahy a dotazoval se na něj.

“Je mu jasné, že Adriana Krnáčová ve funkci primátorky představuje pro ANO problém,” uvedl jeden z jeho spolupracovníků.

Andrej Babiš nicméně popřel i to, že by do Prahy z dovolené volal: “Já mám tisíc šest set zastupitelů, co já se mám vyjadřovat? Já mám vliv na pražskou primátorku?”

Pozice Adriany Krnáčové se začala otřásat minulé pondělí, kdy o případu informoval deník Neovlivní.cz. Ukázalo se, že hlavní město si na vyřešení vleklého sporu o miliardový pronájem Škodova paláce před pár dny najalo právníky podle scénáře, který připravila protistrana konfliktu.

Výběr právníků, kteří vyhovují firmě, s níž se město soudí, přitom dojednávala za zády rady hlavního města právě primátorka Krnáčová.