Neměli jsme z tiskovky utíkat, kaje se premiér

Premiér Bohuslav Sobotka po několika hodinách uznal, že nebylo příliš taktické opustit kvapem noční tiskovou konferenci poté, co padly otázky nepříjemné pro vicepremiéra Andreje Babiše. Sobotka i Babiš zmizeli z tiskovky zadním vchodem, když si vyslechli dotazy spojené s vyšetřováním Babišovy firmy Agrotec. Samotnou kauzu ale premiér nehodlá detailněji komentovat.

yakub88 / Shutterstock.com

Premiér Sobotka a jeho mluvčí Ayrer.  Foto: yakub88 / Shutterstock.com

“Překvapilo mě, jak tiskový mluvčí konferenci utnul, ale popravdě řečeno jsem to uvítal. Po šestnácti hodinách řízení vlády už jsem byl opravdu unavený a těšil jsem se do postele. Tudíž jsem neprotestoval,” sdělil ve čtvrtek v podvečer Sobotka deníku Neovlivní.cz

Mluvčí vlády tiskovku ukončil s argumentem, že dotazy na policejní vyšetřování kauzy Agrotec nesouvisejí s jednáním vlády.

Otázky zazněly poté, co vicepremiér Babiš odmítá už týden reagovat na informace, že policie hodlá jeho firmu Agrotec a její manažery poslat k soudu kvůli podezření z machinací s veřejnými  penězi.

Premiér míní, že případ má zůstat v rovině rozhodování soudu. Byť jej označil za nepříjemný. “O odpovědnosti lidí z Agrotecu musí rozhodnout soud, to nemohou posoudit koaliční partneři. Pro ANO a Agrofert to určitě není nic příjemného, pokud je jedna z jejich firem spojována s trestnou činnosti,” dodal.

Na původní otázku (Pane premiére, pokud státní zástupce podá na firmu Agrotec obžalobu, bude pro vás, případně sociální demokracii přípustné, aby ve vládě seděl vicepremiér, jehož společnost bude stát před soudem kvůli podezření z manipulace zakázek ve strategickém státním podniku?) nicméně ministerský předseda neodpověděl.

K aféře Agrotec

» Otázky na Agrotec? Sobotka a Babiš utekli zadním vchodem
» Babišův Agrotec byl kolečkem ve stroji na vyvádění peněz, tvrdí policie
» Aféra Babišova Agrotecu: Když mlčí Babiš, mlčí i ANO
» Policie má na Agrotec nabito, manažer pošty promluvil
» Vládní hádka o poštu: V pozadí byly Babišovy zakázky za půl miliardy
» Zakázky pošty: Babišova firma, které šéfoval Faltýnek, míří k soudu