Soud definitivně očistil detektivy, kteří šli po Krejčířovi

Uprchlík dostal pravomocný trest za pokus o obří podvod ve státní firmě. Ten mu na poslední chvíli překazili právě kriminalisté.

Byl to jeden z pilířů obhajoby Radovana Krejčíře. Podnikatel po svém obvinění z pokusu o vyvedení miliard ze státní firmy Čepro začal tvrdit, že to je celé vykonstruovaný příběh, který si vybraní kriminalisté ve spolupráci se státním zástupcem kompletně vymysleli.

Detektivy z tehdejší protikorupční služby kvůli tomu čekali oplétačky s nadřízenými i interní vyšetřování. Po patnácti letech mají podle zjištění Neovlivní.cz černé na bílém, že nic z toho nebyla pravda.


Radovan Krejčíř, jak jej nasnímali jihoafričtí policisté po zatčení. Zdroj: Ministerstvo vnitra

A naopak – v rozsudku Nejvyššího soudu z loňského srpna o tunelu na Čepro stojí, že nebýt jich, stát by přišel o miliardy. Krejčíř byl totiž už jen krok od získání obřího balíku peněz a policie mu podvod překazila na poslední chvíli.

“Je to samozřejmě jistá satisfakce. Na druhou stranu to trvalo patnáct let a stálo nás to neuvěřitelné množství času a nervů, kdy jsme se museli obhajovat,” komentoval rozsudek jeden z bývalých detektivů Karel Tichý.

Radovan Krejčíř – jedna z nejnebezpečnějších postav polistopadového podsvětí – je nyní ve vězení v Jihoafrické republice. Ani po útěku z České republiky nedokázal změnit styl života a pokračoval v tom, s čím začal doma. V JAR nakonec dostal pětatřicet let za únos, pokus o vraždu a obchod s drogami. 

Krejčíř by si přitom rád odpykal trest v tuzemském vězení a snaží se dostat zpátky do České republiky. Jak jsme popsali loni v tištěném časopise Neovlivní.cz, bezpečnostní složky v tichosti spustily operaci, na jejímž konci má být definitivní stopka pro Krejčíře. Do České republiky zkrátka nesmí.

V bezpečnostní komunitě totiž panuje mimo jiné obava, že uprchlík prozradí, kdo mu kdysi pomáhal s útěkem z jeho černošické vily. A také promluví o tom, s kým kdysi uzavíral obchody.

Na jeden takový obchod jsme upozornili ve starším textu s názvem Babišův deal s gangsterem. Byl o tom, jak současný premiér Andrej Babiš usiloval o získání směnek, na nichž Krejčíř vystavěl svůj plán na vyvedení miliard z Čepra. Text najdete ZDE.

Čtěte také: Do honu na Krejčíře stát investoval dvacet milionů

Jak Krejčíř vyráběl falešnou směnku na diskreditaci premiéra

Zdroj náhledové foto: Ministerstvo vnitra

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email