Top 10 vlivu v Praze: číslo 6

Více než patnáct let ovládal Prahu mocenský kartel, který kdysi vytvořili lobbisté a podnikatelé společně s místními politiky. Nyní je však poprvé od 90. let všechno jinak: mapa vlivu v Praze se kompletně překresluje, deník Neovlivní.cz přináší žebříček deseti nejvlivnějších postav hlavního města. Druhou desítku najdete ZDE


ČÍSLO 6: PETR DOLÍNEK

Narozen 27. března 1981, pražský radní, člen předsednictva sociální demokracie, expert socialistů na pražskou dopravu

Petr Dolínek, náměstek pražské primátorky za ČSSD

Petr Dolínek měl pozici ve dvacítce nejvlivnějších postav Prahy jistou už z titulu své funkce náměstka pražské primátorky. Na magistrátu má v agendě klíčovou oblast hlavního města, kterou je doprava.

Je to on, kdo má například poslední týdny hlavní slovo při vyjednávání o otevření tunelu Blanka nebo má na starost projekt metra A. Jeho postavení posiluje i skutečnost, že mu patří také oblast evropských fondů, tedy i příprava pro rozdělování dotačních stovek milionů z EU.

Na šestou pozici v TOP 10 jej pak vynesly konexe a také skutečnost, že mu kryjí záda rozhodující hráči pražské sociální demokracie.

Dolínek se původně loni po volbách dostal do hry o post náměstka Adriany Krnáčové jako náhradník za Karla Březinu, který se kvůli své trestní kauze nemohl stát přímo členem rady města. Přestože jej dosadila do pozice náměstka skupina kolem Petra Hulinského, rozhodně nefunguje jako bílý kůň bez názoru. Na vyšší pozice v TOP 10 vlivu v Praze si ale bude muset počkat.

Index vlivu: TOP 10 v Praze, Petr Dolínek

Karel Březina a Petr Hulinský mu totiž občas připomenou, kdo je kdo v pražské sociální demokracii. Naposledy se to stalo například u aféry primátorky ohledně pronájmu Škodova paláce, kdy byl Dolínek zpočátku vůči Krnáčové velmi kritický, aby pak na nátlak Březiny obrátil. Motivem bylo udržení současné koalice na magistrátu.

O vlivu pak Petr Dolínek říká: “Vliv, který mi dává mé současné pracovní zařazení, mi umožňuje dotahovat věci do konce. Pevně věřím, že se mně podaří po letech průtahů přimět firmy a dodavatele tunelu Blanka k dohodě a tak konečně tunel zprovoznit. To samé platí i o dalších velkých projektech v Praze. Pokud tedy disponuji nějakým vlivem, je to vliv transparentní, založený na práci, kterou vykonávám.”

 

TOP 10 VLIVU V PRAZE: ČÍSLO 10

TOP 10 VLIVU V PRAZE: ČÍSLO 9

TOP 10 VLIVU V PRAZE: ČÍSLO 8

TOP 10 VLIVU V PRAZE: ČÍSLO 7