Krnáčová k Trojkoalici: Vezměte si územní plán a jedeme dál

Primátorka Adriana Krnáčová se vrátila z nemocnice a už po jejím úterním jednání s Trojkoalicí by mohlo být jasno o vládě nad Prahou. Stejně jako o konci vlivu Radmily Kleslové, která se i přes rezignaci na post šéfky ANO v Praze nevzdává. Krnáčová hodlá pro udržení současné koalice vrátit Trojkoalici agendu územního plánování.

Veřejné zadání od lídra hnutí Andreje Babiše je pro Prahu jasné: udržte současnou koalici ANO, ČSSD a Trojkoalice. Přestože část ANO věrná Radmile Kleslové primátorce její misi “kazí”, minimálně pro Trojkoalici je přichystaný návrh, který může už dnes vést k dohodě.

Krnáčová je podle zjištění Neovlivní.cz připravena vrátit nejmenšímu koaličnímu partnerovi strategickou agendu územního plánování, kterou jim v létě sebrala a jež se staly jednou z rozbušek uvnitř vedení města.

“Primátorka jim to vrátí zpět. Pak by neměl být objektivní důvod, proč nepokračovat dál. Samozřejmě ale záleží na tom, jak se k tomu postaví těch deset členů, kterých je z těch celkových sedmnácti stále věrných Kleslové. Pokud to budou sabotovat, můžou i přes Babišův zákaz zkusit sólo vyjednat vládu ČSSD, části ANO a TOP 09,” popsal detaily ze zákulisí zdroj blízký vedení pražského ANO.

O situaci v Praze 

» Za zavřenými dveřmi ANO: Jak Babiš nerušil a Kleslová vyšachovala Krnáčovou
» Dokument: Jak si Hašek a spol dělají z Babiše ‘Dobrý den’
» Kleslová pod tlakem Babiše dala funkci k dispozici. Skutečně skončí?
» Krnáčová se pokusí definitivně odříznout Kleslovou
» Rozkol pražského ANO: Pět členů šlo proti Kleslové
» Čistka na pražském magistrátu: Kleslová přišla o klíčové spojence i kontrakty
» Piráti: Kleslová má z městských firem 360 tisíc měsíčně
» Mocenská mapa Prahy. Hlavní slovo má tandem K+B

O víkendu připravoval půdu pro vyjednávání i přímo Andrej Babiš, který se podle informací Neovlivní.cz sešel s lídrem klubu Trojkoalice Petrem Štěpánkem. Podle neoficiálních informací se oba dohodli, že mají zájem pokračovat na pražském magistrátě ve spolupráci. A s nejvyšší pravděpodobností bez Matěje Stropnického v radě, toho by mohla nahradit komunální politička za Zelené Petra Kolínská, která nyní působí na Praze 6.

Oficiálně nicméně politici situaci v Praze nekomentují. Tomu, že se Trojkoalice přikládání na stranu primátorky nicméně nasvědčuje fakt, že po její hospitalizaci v nemocnici politici odmítli vést další jednání o vládě nad Prahou do té doby, než se uzdraví. S vyjednávacím týmem, který ovládli lidé Kleslové, se zástupci Trojkoalice na páteční schůzce rozloučili po pár minutách.

“Myslíme si, že by ten tým měl být kompletní a že bez šéfa se nejedná,” komentoval to předseda klubu Trojkoalice Petr Štěpánek.

Jak se k plánu primátorky postaví věrní Radmily Kleslové z klubu zastupitelů za ANO zatím není jasné. Vedení partaje přitom už řešilo informace, podle nichž se “vzpurná” část jejich pražské buňky chystá vyšachovat Krnáčovou definitivně ze hry a spojit se se sociálními demokraty a na radnici vládnout společně s TOP 09. I přes veřejný zákaz ze strany Andreje Babiše, který buňce pohrozil, že ji nechá zrušit. Dosud tak neučinil, a to i přesto, že věrní Kleslové odmítli splnit požadavek předsednictva celé partaje a nevyměnili své vedení.