Kleslová vypadla ze žebříčku TOP 10 vlivných v Praze

Od loňského října tvořili s Karlem Březinou neotřesitelnou dvojici, která fakticky vládla Praze. Stačily dva měsíce a Radmila Kleslová vypadla z žebříčku deseti nejvlivnějších postav hlavního města, který sestavuje deník Neovlivní.cz. Odepisovat ji definitivně by ale bylo předčasné. Blízká spolupracovnice Andreje Babiše o jeho podporu nepřišla, zůstává starostkou Prahy 10 a pracuje na svém comebacku.

Sobotní hlasování o kandidatuře Martina Stopnického do čela pražského ANO připravilo Kleslovou o poslední body, díky nimž se držela v první desítce TOP 10 vlivu v Praze (původní žebříček zde »). Nejenže se Kleslové nepodařilo Stropnického odstavit, ale do nového vedení pražské buňky nedokázala prosadit ani svého nejloajálnějšího spojence Michala Haška. Ztratila tedy vliv nad vedením pražské organizace.

Ve druhé desítce nejvlivnějších postav Prahy se ovšem udržela. I když poslední týdny inkasovala jeden úder za druhým – musela opustit funkci místopředsedkyně ANO i šéfky pražské organizace a Andrej Babiš ji navenek kritizoval – ukázala, že se nevzdává.

O situaci v Praze 

» Hodiny před krachem: Co předcházelo pádu pražské vlády
» Za zavřenými dveřmi ANO: Jak Babiš nerušil a Kleslová vyšachovala Krnáčovou
» Dokument: Jak si Hašek a spol dělají z Babiše ‘Dobrý den’
» Kleslová pod tlakem Babiše dala funkci k dispozici. Skutečně skončí?
» Rozkol pražského ANO: Pět členů šlo proti Kleslové
» Čistka na pražském magistrátu: Kleslová přišla o klíčové spojence i kontrakty
» Mocenská mapa Prahy. Hlavní slovo má tandem K+B

Sice nemá v ruce vedení pražské buňky ANO, pořád jí zůstávají věrní v klubu zastupitelů Prahy i řadoví členové pražské organizace, kterou osobně vybudovala. Díky tomu může dál zatápět primátorce Adrianě Krnáčové a tím zasáhnout do vyjednávání o nové vládní koalici.

Její přesnější zařazení v TOP 20 vlivu v Praze bude záviset na tom, jak bude vypadat nová vládní koalice. Zda na její sestavení bude mít vliv, nebo v ní budou sedět lidé, přes které bude moci dál uplatňovat své zájmy.

Do viditelné funkce se ale nyní zjevně nepožene. Podle zjištění Neovlivní.cz požádala o pomoc několik významných expertů na PR, jejich rada byla ale stejná: teď se stáhněte, mediální obraz máte tak poničený, že s ním aktuálně nejde nic udělat.

Ale pozor: jak sama Radmila Kleslová nedávno ohlásila v deníku Právo, ráda by kandidovala do Sněmovny. Pokud se tak stane, bude v roce 2017 nejsledovanějším lejstrem její lustrační osvědčení, které kandidáti tradičních stran musejí předkládat. Coby příslušnice komunistické rozvědky by negativním osvědčením vůbec neměla disponovat.