Rukojmí.cz ví, kde je zlo (na Západě) a kde dobro

Deník Neovlivní.cz vytvořil databázi kremelských ozvěn v Česku. Jde v ní nejen o čistou a neskrývanou propagandu, ale i o média, která nekomentované Putinovské vidění světa nabízejí mezi standardními zpravodajskými texty. Přidáváme další položku.

RUKOJMÍ.cz

Motto serveru: Jsme rukojmí života, peněz, politiků, zbraní, válek, náboženství a násilí. Nedopusťme, abychom byli též rukojmí sami sebe.

Repro stránek RUKOJMÍ.cz

Repro stránek RUKOJMÍ.cz

O čem píše: Portál sice v podtitulu uvádí, že jde o internetové noviny, o zpravodajství v tomto případě nemůže být řeči. Stránky jsou v podstatě generátorem názorových textů, glos a konspiračních teorií různých autorů, jejichž jména známe i z dalších webů, které v Česku šíří ruskou propagandu.

Za všechny jmenujme třeba bývalého člena KSČM Ladislava Kašuku, přispěvatele Czech Free Press (více v databázi propagandy zde »), který se ve svých textech definguje jako česko-rusko-syrsko-slovanský vlastenec, obdivovatel Gottwalda, Stalina, Putina a Asada (více o Kašukovi v tomto textu »).

V duchu této definice od něj na serveru Rukojmí.cz najdete texty, v nichž popisuje, proč příměří v Sýrii prospívá jen “Amíkům” (…Asad a Rusové musí přestat poslouchat kecy a námitky ostatních a začít se chovat tak, jak náleží! V případě Asada tedy jako pán suverénního státu a v případě Rusů jako opravdoví spojenci, kteří přišli do Sýrie pomoci vymýtit terorismus a nastolit v zemi klid, mír a prosperitu!…).

Vrací se také k situaci na Krymu a perzekuci krymských Tatarů (za války sloužili u Wehrmachtu a SS, vystěhování z Krymu nebyl žádný trest, nýbrž akt Stalinova milosrdenství!).

Nebo obecně varuje před tím, jak zlé nás čekají časy (V současné době probíhá plán na ovládnutí světa řízený vysoce postavenými a mocnými lidmi z Británie, USA a Izraele.  Evropa už je téměř na kolenou a zbývá na ně dostat ještě Rusko … Možná, kdyby byl v naší zemi premiérem Okamura a prezidentem Zeman, měli bychom, aspoň mi Češi ještě nějakou šanci! Samozřejmě pouze, pokud bychom měli spojence v Ruské federaci a ostatních zemích, pro které ještě není pozdě změnit kurz, protože ten současný vede rovnou na útesy!)

Mohlo by vás zajímat:

» Databáze proruského obsahu od A do Z
» Svět kolem nás. Web spíš o světě pod vlivem propagandy
» Kremelská ozvěna pro mladé se jmenuje Lajkit.cz
» Propagandistický Eurodenik.cz vlastní ruští byznysmeni
» Nahrávka ze světa médií ukazuje, jak se žádá o podporu ruské propagandy
» Zeman a Klaus. Putinovi lidé, to se na západě ví
» Do nitra ruské propagandy: Jsou rychlí, Ukrajinu nahradila Sýrie

Témata další autorů jsou podobná.

Ve zkratce: Západ ve všem postupuje špatně, Rusko je ta správná velmoc. Okupace Krymu je naprosto legální. Všichni uprchlíci jsou teroristé a máme se proč brát, protože “multi-kulti” zničí českou identitu a stát jen nečinně přihlíží. Jde o známý prvek, který prokremelská média v Česku používají: ve čtenářích vyvolávají dojem, že stát na všech frontách selhává a jedinou stabilní silou současného světa je autoritářský Putin.

Selhává nejen stát, ale samozřejmě i média, která lžou a zamlčují pravdu.

Třeba o nedávném průjezdu Nočních vlků, ruského motorkářského klubu, který se těší přízni kremelských špiček a penězi z grantů Vladimira Putina. Autor Roman Hronek v textu “Noční vlci : jak to bylo doopravdy” popisuje, jak se “čekalo na kluky z Ruska” a jak byla celá akce skvělá, až na práci “mainstreamových médií v čele s Českou televizí, která se snažila vytvořit dojem ‘masového odporu’ proti motorářům.

Obecně: Textů, které uvádějí, “jak to bylo doopravdy”, najdete na Rukojmí.cz velké množství.

Kdo: Web vznikl před rokem, doménu zaregistroval v březnu 2015 ostravský podnikatel Marcel Kryl.

Šéfredaktorem serveru je Břetislav Olšer, ostravský novinář a spisovatel, který dříve publikoval na ParlamentníchListech.cz (viz databáze propagandy zde »), donedávna byl také aktivním blogerem serveru iDnes.cz, odkud jej posléze vyloučili po porušení kodexu.

Sám Olšer v článku na Rukojmí.cz “Proč jsou naše internetové noviny Rukojmí.cz trnem v oku novodobých cenzorů z Facebooku?” z půli dubna uvádí, že web založil právě s přítelem Marcelem. A že současná návštěvnost stránek činí měsíčně “plus mínus devadesát pět tisíc čtenářů”.

V textu hledá mimochodem odpověď na otázku, proč mu byl několikrát zablokován profil na sociální síti. Mohou za to podle něj nikoli závadné příspěvky, ale fakt, že se “objektivním obsahem svým článků dostali na černou listinu extrémistických webů,” protože si dovolil “opustit linii nadiktované svobody projevu a slova po česku“.

Olšer na stránkách korektně uvádí kontakt na redakci i na sebe, což nebývá u podobných webů zvykem. Na stránkách nabízí reklamu a pr texty, o zdrojích, z nichž financuje provoz, nic dalšího vyčíst nelze.