© Dead Line Media s.r.o. 2016 – všechna práva vyhrazena | buďte s námi v kontaktu: facebook – twitter – napište nám
© Design: Prokoho.cz | Souhlas se zpracováním osobních údajů (nastavení, odvolání)
Kdyby Radmila Kleslová bývalého Babišova prvního náměstka Lukáše Wagenknechta v médiích neobvinila, že jí pomlouvá, aby se zviditelnil, asi by jeho nahrávka zůstala navždy veřejnosti utajena. Když se ale do něj politička pustila v sobotním vydání deníku Právo, Wagenknecht se rozhodl bránit
V otevřené zpovědi pro Neovlivní.cz popsal, pod jaký tlak se během svého působení na ministerstvu financí dostal. V rozhovoru také vysvětluje, proč se rozhodl nahrát si jeden z telefonátů, kterými ho zahrnovala současná první dáma ANO Radmila Kleslová.
NEO: Proč jste si pořídil nahrávku rozhovoru s Radmilou Kleslovou?
Normálně by mě to vůbec nenapadlo, ale nebyl to první telefonát, v kterém mi vyhrožovala. Docela obyčejně jsem prostě dostal strach.
NEO: Strach z čeho? Z paní Kleslové?
Z toho, že se kolem mě a mojí rodiny odehrávají podivné věci, a do toho mi paní Kleslová volá a nepokrytě dává najevo, že máme na dozorčí radě ČEZ dát ruce pryč od její smlouvy. Přitom to nebyl můj výmysl, že se podíváme na její smlouvu. Pan Babiš mě do dozorčí rady poslal s tím, že máme prověřit hospodárnost smluv, které ČEZ uzavíral, a to jsem také dělal. Nikdo mi neřekl, že z toho máme někoho vynechat.
NEO: Co přesně myslíte těmi podivnými věcmi? Je pravda, že jste měl před pár měsíci ochranku?
Ochranku přímo ne, ale pohyboval jsem se v nějakém bezpečnostním režimu. Začalo to už koncem roku, kdy mi někdo propíchal před domem gumy u služebního auta a za stěrače dal lístek s nápisem “Upřímnou soustrast”. To je známá věc. O pár měsíců později to ale pokračovalo. Někdo mi hodil do schránky obálku se zlomenou tužkou, což je v mafiánské symbolice poslední varování před popravou. S ohledem na rodinu jsem s tím byl na policii. Tu obálku totiž otevřela moje matka. Dostala z toho silný hypoglygemický záchvat a zkolabovala přímo na ulici před domem. Ona má silnou cukrovku. Dům byl pak nějaký čas pod dohledem kamer a pravidelně tam projížděla hlídka.
NEO: Ten druhý případ se podle policejních záznamů odehrál v době, kdy jste si na dozorčí radě ČEZ poprvé vyžádal smlouvu paní Kleslové? Spojujete to s tím?
Nemám žádný důkaz, abych to mohl spojit. Jediný fakt je, že to bylo ve stejné době. Nevyšetřilo se ale nakonec nic, ani ty propíchané gumy.
NEO: Říkáte, že ten telefonát, co jste si nahrál, nebyl ze strany paní Kleslové první. Proč vám volala před tím?
Ze stejného důvodu. Zájem o její smlouvu ji vážně rozčílil. Já bych to celé vůbec neventiloval, ale jestliže teď jsem opakovaně v médiích obviňovaný, že rozehrávám nějaké politické hry, že se mstím nebo zneužívám funkci v dozorčí radě k něčí dehonestaci, tak se musím bránit. Není to pravda, paní Kleslová je mi ukradená. Naopak – podle zákona o korporacích vám jako členovi dozorčí rady nesmí nikdo přikazovat, co máte kontrolovat a co ne. Toho by si jako právnička měla být paní Kleslová vědoma.
Ten telefonát ukazuje, kdo a jaké politické hry tu hraje. Já jsem zvyklý si dělat jen svojí práci a neohlížím se zpátky. Epizoda na ministerstvu financí je už taky za mnou. Svobodně jsem se rozhodl, že už tam dál pracovat nechci. Když mě ministr odvolal z postu prvního náměstka a nabídl mi politického náměstka jako trafiku, sám jsem si pro sebe zhodnotil, že to není nic pro mě a tím pro mě ten příběh skončil.