To zkusíte jen jednou! Mezi Přísahou a ANO létají výhružné vzkazy

Klesající preference Přísahy vedly jejího lídra ke změně taktiky. Útočí na jiné partaje a prvně mluví o tom, že do vlády s Babišem nepůjde. Myslí to vážně?

“Říkal jsem to. Mají strach. A proto se spojili. S jediným cílem ZLIKVIDOVAT ŠLACHTU A TAKY NAŠI PŘÍSAHU! Kdo všichni? ANO. SPD. ČSSD. A taky mafiáni vylézající ze STOKY.” Těmito slovy a s použitím verzálek reagoval Robert Šlachta na sociálních sítích na zjištění SeznamZpráv, že se chystá kniha, která jej má diskreditovat.


Kvůli knize, kterou ještě ani neviděl, uspořádal mimořádnou tiskovku. Foto: Přísaha

Nejznámějšího policajta, který se rozhodl jít do politiky, rozhodilo především to, že přesně neví, odkud vítr fouká. Tedy kdo si vydání knihy, kterou ale doteď nikdo neviděl, zaplatil.

Robert Šlachta kvůli tomu uspořádal dokonce mimořádnou tiskovou konferenci.

„Říkám jednoznačně, že tato knížka má ovlivnit volby a pozici Přísahy. Svolal jsem vás a svolal jsem také výkonnou radu Přísahy, konzultoval jsem to i s jednotlivými předsedy krajských organizací. A chtěl bych vám říct jedno. Hnutí Přísaha vylučuje spolupráci s lidmi, kteří stojí za snahou o likvidaci Šlachty a likvidaci Přísahy,“ prohlásil na tiskovce.


ČTĚTE TAKÉ: Robert Šlachta. Skutečný příběh


Šlachta ovšem nemluvil o tom, co se odehrávalo v politickém zákulisí v minulých týdnech. Klesající preference Přísahy jej vedly ke změně kursu, nově se chtěl víc vymezit zejména proti hnutí ANO. Jenže se to dozvěděl Andrej Babiš, který – jak už jsme popsali v Letním speciálu Neovlivní.cz – má zpravidla velmi přesné informace zevnitř Šlachtovy partaje.

A tentokrát se k premiérovi dostaly Šlachtovy plány ve verzi, že se bývalý šéf protimafiánského útvaru chystá proti němu použít diskreditující informace.

“Šéf zjistil, že Šlachta mluví o nějakém kompru. Tak mu jasně vzkázal, že to udělá jen jednou,” popsal výměnu mezi lídry hnutí ANO a Přísahy jeden ze spolupracovníků Andreje Babiše.

Doposud přitom oba muži souznili. Šlachta navíc vytrvale odmítal odpovědět na otázku, jestli by pro něj byla přijatelná vláda s Babišem. V tištěném Letním speciálu jsme navíc poprvé doložili, že klíčovou roli ve Šlachtově týmu hrají lidé, kteří v minulosti pracovali v kampaních právě pro hnutí ANO.

Ještě v létě navíc existoval plán na společné vládnutí ANO a Přísahy, s nímž pracovali právě v týmu Andreje Babiše. Začali s tím poté, co první průzkumy ukázaly, že Šlachtovy šance na vstup do sněmovny nejsou zcela beznadějné. A Andrej Babiš bude spojence potřebovat.

„Šéf už se Šlachtovi dokonce ozval. Aby nevedli kampaň proti sobě a hlavně aby to nebyla špinavá kampaň. Jestli se nakonec po volbách dohodnou, to bude záležet na tom, jestli se Šlachta dostane do sněmovny. Šéf je připravený s ním o koalici jednat,“ citovali jsme tehdy dalšího ze spolupracovníků Andreje Babiše.

Robert Šlachta ale tehdy popřel, že by byl s lídrem hnutí ANO v jakémkoli kontaktu. „Myslíte, že by mi Babiš zavolal? To určitě. Neozval se mi a já bych ani teď nevyjednával. S nikým bych nevyjednával,“ prohlásil Šlachta.

Jenže časy se změnily a průzkumy už nedávají Šlachtovi tolik šancí, že se do Sněmovny dostane. A tak nastal čas na změnu.


Šéfredaktorka Sabina Slonková doporučuje

Hledá se nový mesiáš. Robert Šlachta?

Past na Šumana. Šlachta v utajení vyšetřuje Babišova nepřítele

Šlachta stáhnul dvě tváře Přísahy

Potvrzeno. Šlachta jde do politiky

Mocní, bohatí a ti, kdo je vyšetřují


Zdroj náhledové foto: Přísaha

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email