Babiš: Chování Kleslové je nepřípustné, budeme to řešit

Andrej Babiš už potřetí v krátké době dává ruce pryč od své dlouholeté blízké spolupracovnice Radmily Kleslové. Tentokrát kvůli nátlaku, který vyvíjela na členy dozorčí rady společnosti ČEZ, kde má milionový kontrakt. Lídr ANO to označil za nepřípustné. Kleslová k nahrávce mlčí.

Po neúspěšném pokusu o puč proti pražské primátorce a kvapném ukončení smlouvy ve společnosti ČEZ Andrej Babiš znovu kárá místopředsedkyni hnutí ANO Radmilu Kleslovou. A to za její slova na nahrávce, kterou zveřejnil deník Neovlivní.cz (více zde »).

Politička na záznamu nevybíravě tlačí na členy dozorčí rady polostátní firmy ČEZ, aby se  nezajímali o její smlouvy a ohání se přitom právě jménem Andreje Babiše. Po Lukáši Wagenknechtovi navíc tento týden o tlaku od Kleslové promluvil i další člen dozorčí rady Jiří Tyc.

“Určitě je to nepřípustné a projednáme to na předsednictvu hnutí,” reagoval Babiš na nahrávku v sms zprávě pro Neovlivní.cz.

Na otázku, jestli bude navrhovat její odvolání či rezignaci, pak dodal: “Co navrhnu, řeknu nejdřív členům předsednictva.”

Samo předsednictvo hnutí ANO mlčí a vyčkává, s čím přijde šéf.

Redakce Neovlivní.cz kontaktovala hned sedm jeho členů s žádostí o reakci. Odpověděl jediný – Martin Komárek: “K případu se mohu vyjádřit, až si nahrávku vyslechnu. Čas budu mít až večer, máme klub, pak jedná sněmovna.”

Sdílnější byl poslanec hnutí Ivan Pilný, který po únorovém stranickém sjezdu veřejně řekl, že tam Kleslová obchodovala s hlasy. “Můj názor na paní Kleslovou je známý. A v tomto případě jenom doufám, že se tím bude předsednictvo zabývat.”

Sama Radmila Kleslová zatím na dotazy ohledně nahrávky nereagovala. Již dříve pouze stroze odmítla, že by kvůli své smlouvě na kohokoli tlačila či mu vyhrožovala. Pod tlakem médií (a Babiše) nakonec oznámila, že smlouvu ukončí ke konci září.