Kleslová se stáhla jen na oko. Má novou funkci, píší LN

V úterý se slovy o tom, že už nechce být obětí mediálního honu a zrazuje ji zdraví, složila Radmila Kleslová funkci místopředsedkyně ANO.

Andrej Babiš, předseda partaje, to komentoval slovy, že svou rezignací “nastavila nějaký nový standard”.

Deník Neovlivní.cz při té příležitosti upozornil, že klíčové pole působnosti Kleslové – šéfuje pražskou buňku hnutí, je starostkou Prahy 10 a je vlivnou zákulisní hráčkou v hlavním městě – se ovšem opuštěním jednoho postu nijak neumenšilo.


Lidové noviny ve svém čtvrtečním vydání tuto předpověď potvrzují. Kleslová podle listu míří do další firmy, v níž drží minoritní podíl Praha. Má se stát členkou představenstva nově vznikající společnosti Pražská teplárenská Real Estate, která se odštěpí od Pražské teplárenské. Jde o podniky, kde má majoritu EPH Daniela Křetínského.

V materiálu, který vedení města předložil radní pro majetek Michal Hašek (ANO), je Kleslová uvedená jako členka představenstva nové společnosti.

Na dotaz, proč chce Kleslovou do firmy dosadit, Hašek naznačil, že jde o nominaci Pražské teplárenské. “A prosím již zanechte útoků na ANO,” napsal LN Hašek.

Jenže: “Paní Kleslová není nominantkou EPH. I do orgánů Pražské teplárenské ji nominoval druhý významný akcionář, tedy hlavní město,” odpověděl mluvčí EPH Daniel Častvaj.

Podle Lidových novin se do nové funkce nanominovala sama, respektive krajské předsednictvo hnutí. V jehož čele sedí – Radmila Kleslová.

Ta se přes opakované urgence pro list nevyjádřila. V průběhu čtvrtka však její mluvčí na Praze 10 Vít Novák rozeslal stanovisko, ve kterém politička tvrdí, že se nominace vzdala. “Dne 10. 9. jsem představenstvu Pražské teplárenské dle zákona o korporacích oznámila, že z osobních důvodů nechci a nebudu působit v představenstvu této společnosti,” píše se v prohlášení.

Pro úplnost připomínáme, že Kleslové v září skončí kontrakt v ČEZ, kde pobírala sto tisíc korun měsíčně. Dále je členkou představenstva Pražské teplárenské a předsedá dozorčí radě Pražské energetiky, působila jako předsedkyně představenstva Pražské teplárenské Holding, připravovala právní poradenství pro České dráhy a pracovala pro státní strategickou firmu Čepro.